Pěstujeme s vertikálními květináči Minigarden®

minigarden vertikální živé zelené stěny

minivertikalnizahrada.cz

Pěstujeme s vertikálními květináči Minigarden®

Vaše recepty, Vaše přísady

S pomocí květináčů Minigarden® mohou být Vaše oblíbené jídla ještě lepší! Vypěstujte si Vaše vlastní byliny a používejte je při vaření, tak aby získaly ještě lepší chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z mini zahrady do hrnce na vaření

Představte si jít do Vaší zahrádky těsně předtím, než začnete zpracovávat Váš salát, mrkev, rajče, pažitku, petržel, cibuli, papriku, zkrátka cokoliv, co kreativní vaření vyžaduje. Není to jen potěšení z pěstování Vašich vlastních koření, léčivých bylin a zeleniny, ale je to také jistota, že připravuje Vaše jídlo z čerstvých a zdravých přísad, které dodají Vašemu jídlu tu nejlepší chuť.

 

 

 

 

 

Sušené byliny

Byliny se musí posbírat ve správný čas, aby si uchovaly svoji charakteristickou chuť. Doba sběru se liší i podle toho, na co budeme byliny používat.

Bylinky, které se pěstují kvůli jejich listům a stonku, by se měly sklízet, než začnou kvést. Nesbírejte suché a nažloutlé listy. Listy potom svážeme do malých svazků a pověsíme na dobře větrané místo chráněné před přímým slunečním světlem, které by mohlo způsobit odpaření esenciálních olejů. Byliny jsou zcela suché, pokud se jejich listí velmi snadno rozlomí. Větší listy nebo pupeny můžete rozdrtit třetím mezi dlaněmi.

Ne všechny byliny mohou být usušeny, aniž by ztratily jejich charakteristickou chuť. Je zde další metoda, jak je uchovat – zmrazením. Bylinky nakrájíme na menší kousky a umístíte do malé plastové dózičky s troškou vody a olivového oleje.

Byliny, které pěstujeme kvůli jejich semínkům, by se měly sklízet na konci léta. Jejich listí se zbarví do žluta nebo hněda v závislosti na druhu byliny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěstujeme zeleninový záhon

Vybudování mini zahrady je perfektní terapeutická a relaxační aktivita. Je to skvělá příležitost, jak vysvětlit dětem, jak se pěstuje zelenina, kterou jedí. A není nic lepšího, než aby si samy udělaly svoji malou zahradu. Obohatí je to a probudí jejich odpovědnost k přírodě. Rostliny zcela určitě probudí jejich zájem a zvědavost. Kontakt s přírodou dá dětem příležitost se učit a rozšíří jejich chápaní světa.

Minigarden® Vaše vertikální zahrada na okrasné květiny, byliny nebo zeleninu

Minigarden® - zelené, živé stěny

Copyright © www.minivertikalnizahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.minivertikalnizahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace