Postup při instalaci Minigarden vertikálního a rohového setu

vertikální květináče, kaskádový květináč, vertikální zahrada

minivertikalnizahrada.cz

Postup při instalaci Minigarden vertikálního a rohového setu

V této části Vám ukážeme, jak postupovat při instalaci vertikální zahrady Minigarden®.

První otázka je, zda-li bude vaše zelená stěna umístěná na zemi nebo připevněná ke zdi (varianta "připevněná ke zdi"  znamená, že spodní miska neleží na podlaze). Umístění stěny na zemi je samozřejmě jednodušší a rychlejší. Není nutné řešit, jakým způsobem uchytíme spodní misku, jenoduše ji položíme na vybrané místo a začneme stavět živou stěnu.

 

Příklad umístění vertikální zahrady na podlahu a vertikální zahrada připevněná na stěnu

Pokud se rozhodnete ať již z estetického nebo jiného důvodu umístnit vaši vertikálni zahradu na stěnu, je nutné před začátkem stavby stěny uchytit spodní podložku na stěnu. Máme 2 možnosti:

  1. pomocí podpěr Minigarden® - jednodušší varianta hlavně u menších instalací
  2. pomocí ocelových konzolí - používá se hlavně u větších instalací

        

nástěnná podpěra Minigarden® nebo ocelová konzolena pro uchycení spodní misky

Dalším krokem je již montáž jednotlivých modulů Minigarden® na sebe. V případě, že nestavíte prostorovou zelenou stěnu, musíme vyřešit uchycení zelené stěny ke zdi. (prostorová žívá stěna - stěna umístěná v prostoru, většinou postupujeme tak, že vytvoříme např. čtvercový nebo obdelníkový tvat a kombinujeme vertikální a rohové moduly).

příklad prostorové zelené stěny Minigarden®

Prohlédněte si postup při sestavení vertikálního setu Minigarden®:

VIDEO - zde si prohlédněte montáž vertikálního setu 

Připevnění vertikálních truhlíků Minigarden® na stěnu můžeme provést 2 způsoby:

A) pomocí úchytů na stěnu Minigarden® - tento způsob uchycení doporučujeme používat při menších instalacích (méně než 48 modulů celkem nebo instalacích nižších než 14 modulů)

Postup instalace zelené stěny na zeď:

Uchycení spodní misky pomocí nástěnné podpěry Minigarden®:

Nástěnná podpěra Minigarden® obsahuje 2ks šroubů a 2ks hmoždinek pro připevnění na stěnu a také speciální kolíky pro uchycení spodní misky nebo pěstebního systému Minigarden® k podpěře.

Pro instalaci vertikálního setu Minigarden® (3 moduly) nebo pěstebního systému Minigarden® je potřeba 1ks podpěry.

V případě, že instalujete více vertikálních setů, je zapotřebí použít 2 ks podpěr na jednu řadu.

Uchycení modulů Minigarden® na zeď pomocí úchytů na stěnu Minigarden®:

  

Úchyty na stěnu Minigarden® mají oboustrannou lepící vrstvu a součástí balení jsou hřebíky. Úchyty Minigarden® Vám umožní snadno připevnit vertikální moduly Minigarden® na svislou stěnu.

 Úchyty na stěnu Minigarden® můžete připevnit na stěnu 2 způsoby:

- pomocí oboustranné lepící vrstvy na úchytu a hřebíků (4ks hřebíků na úchyt, hřebíky jsou součástí balení). Tento typ uchycení je doporučen na menší instalace – do výšky 9 modulů Minigarden® . Použití na hladké povrchy stěny. Povrch musí být před instalací očištěn a zbaven mastnoty a prachu. Po odstranění ochranné vrstvy přidržte úchyt minimálně po dobu 1 minuty ke stěně.  Postup uchycení a připevnění ke stěně si prohlédněte na videu (viz. níže).

- pomocí šroubů (uchycení uprostřed úchytu, šrouby nejsou součásti balení, doporučeno na větší instalace – nad 9 modulů Minigarden® nad sebou)

Prohlédněte si postup uchycení jednotlivých vertikálních sestav Minigarden® a Minigarden® basic na stěnu:

 

 

Upevnění vertikální stěny pomocí úchytů Minigarden® doporučujeme na rovné stěny. V případě nerovné stěny doporučujeme použít na instalaci dřevěné latě (na vyrovnání nerovností).

Při větších instalacích (více než 48 modulů celkem nebo instalacích vyšších než 14 modulů) je doporučeno uchycení vertikální stěny pomocí dřevěných latí.

Příklady uchycení vertikálních stěn Minigarden® pomocí úchytů:

 Instalace 1 vertikálního setu (3 moduly) – použijeme 2ks úchytů v 2. řadě.

Instalace 1 rohového setu (3 moduly) – použijeme 2ks úchytů v 3. řadě. (toto platí při instalaci na zemi, v případě instalace na stěnu pomocí rohových podpěr dáváme uchyty do každé řady).

 

Instalace 2 vertikálních setů vedle sebe (6 modulů) – použijeme 4ks úchytů v 2. řadě.

 

Instalace 2 vertikálních setů (6 modulů) nad sebou – použijeme 4ks úchytů v 3. a v 5. řadě.

 

Instalace 2 rohových setů (6 modulů) nad sebou – použijeme 4ks úchytů ve 4. a 6. řadě. (toto platí při instalaci na zemi, v případě instalace na stěnu pomocí rohových podpěr dáváme uchyty do každé řady).

     

V případě, že máme instalaci vyšší než 6 modulů, doporučujeme použit 4ks úchytů na každé 3 moduly (1 set), tedy do 8. a 9. řady a do 11. a 12. řady).

Pro připevnění rohových setů (viz. video "instalace rohových setů Minigarden® na stěnu") existuje speciální sada, která se skláda ze 2 ks spodních podložek a 8 úchytů.

 

Sadu můžete použít 2 způsoby:

1) nástěnný vertikální květináč pro 6 rostlin (2 ks rohového setu - viz. video "instalace rohových setů Minigarden® na stěnu"

2) nástěnný rohový květináč pro 3 rostliny (vertikální stěna z 1ks rohového setu umístěná v rohu místnosti, v případě, že by jste chtěli vyšší stěnu než 3 moduly, je potřeba dokoupit další úchyty).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B) druhým způsobem připevnění živé stěny Minigarden® na zeď je pomocí dřevěných latí. Doporučuje při větších instalacích.

Uchycení pomocí dřevených latí - tento způsob uchycení doporučujeme používat při větších instalacích (více než 48 modulů celkem nebo instalacích vyšších než 14 modulů)

         

Dřevěné latě (šířka 50 mm, tloušťka 15-22 mm, délka dle výšky sestavy - na jeden set, což jsou 3 nádoby na sobě, postačí délka 55 cm). Latě uchytíme ke stěně pomocí šroubů a hmoždinek (doporučujeme průměr 12 mm). K uchycení modulů Minigarden® k dřevěným latím použijeme šrouby (vruty do dřeva, 6 x 35 mm), které přes kulaté spojky připevníme k latím.

Uchycení spodní misky pomocí ocelových konzolí:

způsob přichycení latí a konzolí na zeď

   

 

 

 

 

 

 

 

Dřevěné latě a konzoly připevníme na zeď. Latě umístíme přesně v místě, kde jsou na nádobách kulaté spojky. Na konzole položíme spodní misku a první nádobu Minigarden®.

  

Pomocí šroubů uchytíme nádobu ke dřevěným latím (k uchycení vertikálního setu potřebujeme 2 latě a k uchycení rohového setu 1 lať). Jednotlivé nádoby Minigarden® (vertikální i rohový set) k sobě uchytíme pomocí kulatých spojek, které zasuneme do vylisovaných otvorů v horní části nádoby.

Pokud instalujete rovněž závlahový set, mikro trubice procházejí kulatými spojkami v každém modulu a jsou zcela skryté uvnitř nádoby. Upozornění: v balení jsou vždy 2 typy kulatých spojek – s vnitřní průměrem 7 a 9 mm. Kulaté spojky s otvorem 9 mm používáme uvnitř setu na závlahové mikro trubice. Na přední a zadní části nádob použijeme spojky s menším vnitřním průměrem. Po uchycení všech nádob k latím a nasunutí všech kulatých spojek, položíme víko.   

Celý postup zopakujeme i v dalších „patrech“ -  na víko položíme nádobu, uchytíme ji šrouby ke dřevěným latím, propojíme pomoci kulatých spojek a položíme víko až postavíme celou Minigarden® vertikální sestavu. 

Minigarden® -  vertikální květináče, askádové venkovní plastové květináče, vertikální zahrady na balkóně, zelená stěna

 

Copyright © www.minivertikalnizahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.minivertikalnizahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace