Než začnete s instalací vertikální stěny

vertikální květináče, kaskádový květináč, vertikální zahrada

minivertikalnizahrada.cz

Než začnete s instalací vertikální stěny

Existuje několik aktivit, které nám dávají stejně tolik potěšení, jako je práce na zahradě. A i když jste měli velmi těžký den, práce na Vaší zelené zahradě Vám pomůže uvolnit tělo a mysl a obnovit Vaši pozitivní energii.

Se systémem zelené vertikální zahrady Minigarden® si můžete vychutnat potěšení z pěstování květin, bylin a zeleniny na terase, balkóně nebo kdekoliv ve Vašem bytě nebo domě. Znáte lepší způsob jak vyzdobit Váš dům než krásnou zahradou?

     

 

 

 

 

 

 

 

 Výběr místa

Výběr místa pro Vaši kaskádovou zelenou zahradu je velmi důležitý. Ideální místo je směrem na jih a měli by jste se vyhnout návětrným stranám, které příliš rychle vysušují Vaše rostliny. Zelené vertikální zahrady by měly být umístěny na slunném místě, protože nedostatek světla způsobuje ztrátu barvy, vitality a rostlina slábne.

Výběr substrátu

Pro vertikální zahrady Minigarden® je lepší použít speciální substrát namísto obyčejné hlíny. Substrát má lepší složení a je lehčí, což ochrání rostlinu před příliš velkým tlakem hlíny. A navíc substrát zajistí lepší odtok přebytečné vody a provzdušňování.

 

 

 

 

 

 Zalévání

Správné zalévání rostliny patří k jedněm z nejdůležitějších faktorů úspěšného vertikálního pěstování Vašich rostlin. Příliš mnoho vody je horší než její dočasný nedostatek. Přebytek vody způsobuje uhnívání kořenů a rostlina umírá. Rostliny zalévejte brzo ráno nebo večer, aby se voda zbytečně nevypařovala. Nikdy nezalévejte rostlinu v době, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot.

Hnojení

Nezapomínejte na hnojení. Vaše rostliny budou silnější a krásnější. Frekvence hnojení je různá, obecně by to mělo být každé 2 měsíce. Nicméně vždy si velmi pozorně přečtěte instrukce k dávkování na obalu hnojiva.

Vaše recepty, Vaše přísady

S pomocí vertikálních květináčů Minigarden® mohou být Vaše oblíbené jídla ještě lepší! Vypěstujte si Vaše vlastní byliny a používejte je při vaření, tak aby získaly ještě lepší chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kaskádové zelené zahrady do hrnce na vaření

Představte si jít do Vaší kaskádové zelené zahrády těsně předtím, než začnete zpracovávat Váš salát, mrkev, rajče, pažitku, petržel, cibuli, papriku, zkrátka cokoliv, co kreativní vaření vyžaduje. Není to jen potěšení z pěstování Vašich vlastních koření, léčivých bylin a zeleniny, ale je to také jistota, že připravuje Vaše jídlo z čerstvých a zdravých přísad, které dodají Vašemu jídlu tu nejlepší chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sušené byliny

 Byliny se musí posbírat ve správný čas, aby si uchovaly svoji charakteristickou chuť. Doba sběru se liší i podle toho, na co budeme byliny používat.

Bylinky, které se pěstují kvůli jejich listům a stonku, by se měly sklízet, než začnou kvést. Nesbírejte suché a nažloutlé listy. Listy potom svážeme do malých svazků a pověsíme na dobře větrané místo chráněné před přímým slunečním světlem, které by mohlo způsobit odpaření esenciálních olejů. Byliny jsou zcela suché, pokud se jejich listí velmi snadno rozlomí. Větší listy nebo pupeny můžete rozdrtit třetím mezi dlaněmi.

Ne všechny byliny mohou být usušeny, aniž by ztratily jejich charakteristickou chuť. Je zde další metoda, jak je uchovat – zmrazením. Bylinky nakrájíme na menší kousky a umístíte do malé plastové dózičky s troškou vody a olivového oleje.

Byliny, které pěstujeme kvůli jejich semínkům, by se měly sklízet na konci léta. Jejich listí se zbarví do žluta nebo hněda v závislosti na druhu byliny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěstujeme zeleninový záhon

Vybudování mini zahrady je perfektní terapeutická a relaxační aktivita. Je to skvělá příležitost, jak vysvětlit dětem, jak se pěstuje zelenina, kterou jedí. A není nic lepšího, než aby si samy udělaly svoji malou zahradu. Obohatí je to a probudí jejich odpovědnost k přírodě. Rostliny zcela určitě probudí jejich zájem a zvědavost. Kontakt s přírodou dá dětem příležitost se učit a rozšíří jejich chápaní světa.

Minigarden® -  vertikální květináče, květináč kaskáda, vertikální zahrady na balkóně, kaskádové venkovní plastové květináče

Copyright © www.minivertikalnizahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.minivertikalnizahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace